מהפיכת האימוץ – צווי הורות לבני זוג מאותו מין

תקדים משפחה חדשהספטמבר 2015 

 

בית המשפט מכריז על שתי נשים כאמהות לילד משותף בהליך מקוצר של שלושה חודשים – ניתן צו הורות לרשום את שתי בנות הזוג כאמהות לילד אחד.

תגובת היועץ המשפטי לממשלה

 

הצו ניתן לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע על עמדתו החדשה במסגרת עתירה של שתי נשים המיוצגות על ידי משפחה חדשה. (בנות הזוג התחתנו בדרך אזרחית בתעודת זוגיות של משפחה חדשה)

בעתירה ביקשו בנות הזוג להירשם כאמהות לילד שנולד לאחת מהן, כך שתהיינה בעלות זכויות שוות ומלאות כאמהות המגדלות אותו במשותף. בקשתן הייתה שלא לעבור את מדורי הגיהנום של הליך האימוץ המיותר במקרה זה,   כי הן אמהות שוות לכל דבר וממילא אין הורה אחר או נוסף לילד מלבדן.

ספטמבר 2015 בית המשפט נעתר לבקשת האמהות ומוציא צו הורות פסיקתי.

תחילת המהפך

בשנת 2013 כאשר הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי יקוצרו הליכי רישום ההורות של בני זוג מאותו המין הוא עשה זאת בתגובה לשתי עתירות שהוגשו לבג"ץ בהן ביקשו בני זוג גברים שהביאו לעולם ילדים באמצעות פונדקאית בחו"ל להירשם כהורים לילדים.

מאות בני זוג מאותו מין המיוצגים על ידי ארגון משפחה חדשה נהנים מנוהל רישום הורות משותפת בדרך זו.

מהו צו הורות ומהו צו אימוץ ?

צו הורות

צו אימוץ

הוא צו שניתן על ידי בית משפט לענייני משפחה, להורה שהסתייע בשירותי פונדקאית בארץ. הצו מכריז עליו כהורה לכל דבר ועניין, בין אם הוא אב ובין אם היא אם הופכים הם לאפוטרופסים טבעיים של הילד.

צו ההורות מוגש לבית משפט תוך שבעה ימים מרגע לידת הילד.

במקרים חריגים יבקש בית משפט תסקיר של עו"ס לפני מתן הצו.

הוא צו הניתן על ידי בית המשפט לענייני משפחה, לאדם המבקש להיות הורה לילד שאינו הורהו הביולוגי של הילד.

צו האימוץ איננו מוגבל בזמן ההגשה

צו אימוץ כרוך בבדיקה ממושכת מטעם גורמי הרווחה המלווים את התהליך מראשיתו ועד סופו בו נבחנת לאורך התקופה טובת המאומץ. החוק קובע שורה שלך סייגים והגבלות לגבי כשירותו של ההורה המאמץ.

רוצים להיות הורים? מתלבטים ? צרו איתנו קשר, טלפון 03-5660504 ימים א' עד ה' 09:00-18:00 צוות המומחים המשפטי שלנו ישמח לסייע לכם

מהי המהפיכה שתשפיע על ההורות הגאה ?

עו"ד אירית רוזנבלום מסבירה בשידור כיצד ישפיע השינוי ומה עוד נדרש לעשות ?

טלפון*

ההודעה

שם מלא*

Email*

 אשמח לקבל חדשות ועידכונים


[dynamictext ticket "quoteticket"]

פורסם בקטגוריות: הורות - מידע ומאמרים, זוגיות גאה, עדכונים וחדשות, עיתונות ותקשורת, פונדקאותתגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , השאר תגובה

פרסם תגובה

שדות חובה מסומנים ב *

*
*

מותר להעזר בסימני HTML הבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אירית רוזנבלום בגוגל+
מרקטיזם - פרסום בגוגל / פרסום באאוטבריין