נישואים אזרחיים בחו"ל ? 9 סיבות להעדיף תעודת זוגיות™ על חתונה אזרחית בחו"ל

תעודת הזוגיות™ של ארגון משפחה חדשה מהווה פתרון אזרחי לנישואים בישראל. בזמן שאזרחים רבים בוחרים בנישואים אזרחיים, אם מטעמם האישי או מתוך אילוצים בירוקרטיים, יש פתרון בישראל שאינו דורש נסיעה לחו"ל, ביקור ברבנות או סיבוך בירוקרטי. הנה כמה סיבות מדוע עדיף להוציא תעודת זוגיות:

1. שיוויון זכויות

התעודה טובה להצגה בפני מוסדות ציבוריים ורשויות מקומיות המבקשות לברר את מהות היחסים בין בני זוג לצורך מתן/קבלת שירותים כגון: ביטוח לאומי, משרד הרישוי, ארנונה, חניה, רשות הדואר, שירותי הרווחה והבטחון, קרנות פנסיה, בתי המשפט, משרד הפנים, משרד השיכון, בנקים, אקדמיה ועוד. בני הזוג יהיו שווי זכויות מול המוסדות והמדינה לבני זוג שנרשמו כנשואים.

2. התאמה מלאה לערכי בני הזוג

תעודת הזוגיות מאפשרת לבני הזוג לזכות להכרה פומבית בזוגיותם, אך אינה מחייבת למערכת ערכים כלשהי אשר אולי מנותקת מערכי בני הזוג עצמם.  את ערכי הזוגיות ההדדיים ייקבעו בני הזוג בינם לבין עצמם, ללא כל התערבות של גורם חיצוני, מה שמאפשר מיסוד יחסים זוגיים על בסיס ערכים פשוטים של שוויון, אהבה, הדדיות וכבוד האדם.

3. חופש בבחירת הטקס

יחד עם קבלת תעודת הזוגיות, ניתן גם לערוך טקס נישואים אזרחיים על ידי ארגון משפחה חדשה. אך מעבר לכך, אין כל הגבלה הלכתית או אחרת על הטקס שבני הזוג יכולים לערוך. ניתן לערוך כל טקס נישואין שיעלה על דעת בני הזוג, החל מטקס עם רב או רבנית ועד לכך שהורי הזוג יהיו המחתנים מול החברים והמשפחה ואפשר לערוך טקס בארגון משפחה חדשה או טקס משפחתי אזרחי שיערוך עורך דין של משפחה חדשה. חופש מוחלט בעריכת טקס החתונה.

4. תהליך שאינו שיפוטי

תעודת הזוגיות, היא תעודה שכל מהותה היא הכרה אישית ופרטית של בני הזוג בזוגיות של עצמם. על מנת לשאת אותה, הם אינם צריכים לתת הסברים ונימוקים לזוגיות שלהם ובוודאי שלא להוכיח את כשרותה. זאת בניגוד לנישואין, שם מתבקשים בני הזוג להמציא מסמכים אישיים (דת, אזרחות, כוונה לחיות יחד) המעידים על זכותם להינשא. תעודת הזוגיות באה לאשר את הקיים ולתת תוקף להצהרתם של בני הזוג, כי הם אכן זוג.

5. חסכון ביורוקרטיה

אין צורך להירשם במשרד הפנים, לגשת לרבנות, להוציא תעודות ואישורים היסטוריים של בני הזוג ומשפחתם, להוכיח הוכחות או להמציא מסמכים שונים. התצהיר מול עורך הדין מחליף את כל אלו והוא בעל תוקף משפטי. אם חס וחלילה היחסים עולים על שרטון ומחליטים להיפרד, גם כאן יש הסכם לחיים משותפים אשר מגדיר את

6. חיסכון בעלויות

אין צורך לטוס לחו"ל, למצוא מלונות, להטיס חברים וקרובי משפחה – כל עלויות הנסיעה נחסכות.

7. שמירה על פרטיות

התעודה, המהווה הוכחה משפטית להצהרת הקשר בין בני הזוג, פוטרת אותם מן הצורך להציג הוכחות נוספות אודות הקשר ביניהם, כך הם יהיו פטורים מן הצורך להציג את הסכם הממון שנערך ביניהם או הסכם לחיים משותפים. כידוע, הסכמים שנערכו בין בני זוג הם עניינם הפרטי בלבד והצורך להציג אותם, הוא חדירה לפרטיותם, לכן, התעודה מונעת מהם את החשיפה הבלתי רצויה הזו ומונעת את הפגיעה בצנעת הפרט שלהם.

8. תוקף משפטי

התעודה מונפקת, בנוסף לתצהיר משפטי שנערך בכתב, בפני עורך דין. חתימתו וחותמתו של עורך הדין מוטבעת על התעודה עצמה ונותנת לה את התוקף המשפטי. התעודה היא הוכחת תצהיר ומשום כך, מעידה כי מי שנושא אותה, הצהיר על פי דין אודות זוגיותו. הצהרה זו מחייבת אותו בהתאם להוראות החוק בישראל. אישור לתוקפה המשפטי של התעודה ניתן על ידי בית משפט בפסק דין של השופטת איילת גולן תבורי (לקטעים מפסק הדין לחצו)

9. מצרפים הסכם חיים משותפים

ניתן למסד את הזוגיות בצורה מלאה, שקופה ויסודית על ידי תכנון וכתיבת הסכם ממון או הסכם לחיים משותפים. הסכם ממון זהו חוזה הנערך בין בני הזוג ובו מוסדרים כל ענייני הרכוש ביניהם, בהתאם לצורכיהם, רצונם, השקפת עולמם ונסיבות חייהם. הסכם ממון הוא הסכם בונה וצופה פני העתיד.

10. פרידה

במקרה של פרידה חס וחלילה, יש להודיע באופן מסודר על הפרידה, לחתום על תצהיר פרידה בו מצהירים שהזוגיות הסתיימה ומחזירים את התעודות למשרדי משפחה חדשה. נוהל זה אושר בפסק דין של בית המשפט לענייני משפחה (לחצו).

רוצים למסד את הזוגיות שלכם באופן אזרחי שמתאים לכם? צרו איתנו קשר בטלפון 03-5660504 (א'-ה' 09:00-18:00) או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

טלפון*

ההודעה

שם מלא*

Email*

 אשמח לקבל חדשות ועידכונים


[dynamictext ticket "quoteticket"]

 

פורסם בקטגוריות: הסכם ממון והסכמי זוגיות, ידועים בציבור, נישואין ונישואין אזרחיים, עדכונים וחדשות, תעודת זוגיותתגיות: 39 תגובות

39 תגובות

    Error thrown

    Call to undefined function ereg()