זכויות הקהילה הגאה – זכויות זוג חד מיני

תעודות זוגיות לבני זוג מאותו המין, פועלים להשוואת זכויות זוג חד מיני

תעודות זוגיות לבני זוג מאותו המין

ציוני הדרך של משפחה חדשה במאבק לזכויות הקהילה הגאה – ארגון משפחה חדשה, פועל מאז הקמתו גם להשוואת זכויותיהם של בני זוג חד מיניים (מאותו מין) לבני זוג לכל דבר ועניין כך גם לגבי משפחותיהם

במהלך עשר שנות פעילותו, השיג ארגון משפחה חדשה הישגים מרשימים לטובת הקהילה ההומולסבית והשוואת מעמדם של בני זוג חד מיניים לבני זוג לכל דבר וכן השוואת מעמדם וקבלתם כהורים לילדים. בין הישגינו הבולטים, השוואת זכויות הלידה להורים גברים, פונדקאות לבני זוג גברים, זכויות שוות בביטוח לאומי לרבות קבלת קצבאות שאירים ואלמנות, הבאת תאומי הפונדקאות מהודו לישראל, אישור הסכמי ממון בין בני זוג מאותו מין, תעודות זוגיות ועוד.

דיון ציבורי בנושא הזכויות

רוצים לקבל פרטים נוספים? צרו איתנו קשר בטופס המצורף

טלפון*

ההודעה

שם מלא*

Email*

 אשמח לקבל חדשות ועידכונים


[dynamictext ticket "quoteticket"]

ציוני הדרך של ארגון משפחה חדשה במסע לקבלת זכויות לקהילה ההומו-לסבית בישראל

2000 ארגון משפחה חדשה מתחיל לפעול בישראל

2001 בית הדין לעבודה בת"א קיבל את עתירתו של פטריק לוי נגד קרן מבטחים, וקבע כי זוג הומואים נחשבים כ"בני זוג" וכ"ידועים בציבור".

2002 לראשונה מוגשת ע"י ארגון משפחה חדשה תביעתן של שתי בנות זוג לבית משפט למשפחה ברמת גן בקשה לאשר אותו כספק דין.

2002 ארגון משפחה חדשה נלחם למען נשים רווקות ובעיקר לסביות להשוואת התנאים הטיפוליים בקופות החולים ביחס לתרומות זרע, כך שגם נשים לא נשואות תזכנה בטיפול של השבחת זרע כמו נשים נשואות, המאבק נושא פרי והתנאים מושווים

2002 ארגון משפחה חדשה עותר לבג"צ בשם רווקה לאפשר לה להסתייע בשירותיה של אם פונדקאית – בג"צ פוסק שאינו יכול להכריע והדבר בסמכות בית המחוקקים. משרד הבריאות מקים ועדת בדיקה.

2003 בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב נתן לראשונה תוקף של פסק דין להסכם לחיים משותפים בין בנות זוג, תוך שקבע כי זוג לסביות עונות להגדרת "בן משפחה" לפי החוק. שנה לאחר מכן, בית המשפט נתן תוקף של פסק דין גם להסכם בין בנות הזוג לגבי מזונות לילד הביולוגי של אחת מבנות הזוג.

2003 ארגון משפחה חדשה פונה בשמה של רווקה למשרד הבריאות, בבקשה לאפשר לה להקפיא את ביציותיה, משרד הבריאות נעתר לדרישה והביציות מוקפאות לצורך שימוש בעתיד.

2003 ארגון משפחה חדשה פונה בתביעה למוסד לביטוח לאומי להעניק זכויות לידה גם לבת זוג של לסבית כשם שקיימת זכות מקבילה לבן זוג של אישה הטרוסקסואלית.

2003 ארגון משפחה חדשה עותר לבג"צ להכיר לראשונה ברישום של שני אבות גברים על ילד שאימצו במשותף בארה"ב ועלו יחד עמו ארצה.

2004 לראשונה בתביעה של ארגון משפחה חדשה בית המשפט לענייני משפחה בר"ג נתן תוקף של פסק דין להסכם ממון של זוג גברים, התובעים גם הכרה בדבר זכויות רכושיות.

2004 אדיר שטיינר לבג"צ, הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי בני זוג מאותו המין זכאים לפטור ממס שבח ומס רכישה בעת העברת דירות במתנה מהאחד לשני.

2004 ארגון משפחה חדשה מבקש לאשר הסכם ממון בין בני זוג מאותו המין, במקביל מוגשת תביעה באמצעות האגודה לזכויות האזרח בבית משפט בנצרת של בן זוג המבקש לרשת את בן זוגו. שתי תביעות בענייני ממון המוגשות בעניין זכויות בני זוג מאותו מין מסתיימות בהכרעות חיוביות המכירות בזכויות הממון של בני הזוג., בעקבות זאת מחליט היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להוציא הנחיות חדשות לפיהן יש להעניק לזוגות חד מיניים שוויון זכויות בעניינים כלכליים.

2005 טל ואביטל ירוס חקק קבע בית המשפט העליון לראשונה, לאפשר אימוץ בתוך המשפחה החד-מינית.

2005 שר השיכון, יצחק הרצוג, הורה להעניק הטבות בדיור לחסרי דיור גם לבני זוג מאותו המין המגדלים ילד משותף.

2007 בג"צ מכיר לראשונה בנישואים אזרחיים של בני זוג ישראלים שנערכו בקנדה.

2008 עתירת ארגון משפחה חדשה לבג"צ הביאה לראשונה בישראל לאישור רישום האימוץ של בני זוג גברים כאבות משותפים לילד שאימצו בארה"ב. (אחרי מאבק של 4 שנים) ניתן היה לבצע את רישומם כאבות לילד במרשם האוכלוסין.

2008 ארגון משפחה חדשה עותר נגד המוסד לביטוח לאומי בבית הדין לעבודה בדרישה להכיר בזכותם של שני גברים שהביאו ילדים לעולם באמצעות פונדקאות, ליהנות מזכויות הלידה, חופשת לידה ודמי לידה כמו כל הורה בישראל.

2008 בעקבות עתירת ארגון משפחה חדשה, המוסד לביטוח לאומי מקים ועדה מיוחדת לבחינת זכויות המשפחה החד מינית,

2009 הועדה מחליטה להשוות זכויות הגברים שהסתייעו בפונדקאות והביאו ילדים לעולם ליהנות מזכויות שוות לנשים יולדות.

2009 ארגון משפחה חדשה זוכה בעתירה – זוג הגברים הראשון בישראל, מקבל את זכויות הלידה.

2010 ארגון משפחה חדשה מביא את תאומי הפונדקאות של דן גולדברג מהודו.

2012 לראשונה עו"ד אירית רוזנבלום תובעת זכותה של אישה לשאת היריון עבור בת זוגה.

2014 ארגון משפחה חדשה מסייע להביא את ילדי הפונדקאות מתאילנד.

למידע נוסף – נישואין חד מיניים בישראל.

 

פורסם בקטגוריות: זוגיות גאהתגיות: , , , , , , , , השאר תגובה

פרסם תגובה

שדות חובה מסומנים ב *

*
*

מותר להעזר בסימני HTML הבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אירית רוזנבלום בגוגל+
מרקטיזם - פרסום בגוגל / פרסום באאוטבריין