אירית רוזנבלום

 

עו"ד אירית רוזנבלום מייסדת ארגון משפחה חדשה

עו"ד אירית רוזנבלום, מייסדת ומנכ"לית משפחה חדשה. צילום : אביגיל עוזי

אירית רוזנבלום, היא עורכת דין מומחית בדיני משפחה וטכנולוגיות פריון,  המייסדת והרוח החיה של ארגון משפחה חדשה האישה המובילה את המהפיכה האזרחית בתחום חיי ודיני המשפחה.  את ארגון משפחה חדשה ייסדה ב-1998, כדי שזה ישמש בית אזרחי להגשמת הרעיון של זכות האדם באשר הוא אדם, לבנות לעצמו תא משפחתי, פרטי ואישי. כיום מטפל הארגון ב כ- 30,000 פונים מידי שנה, כן משמש כגוף היחיד בישראל המפיק תעודות זוגיות™ כפתרון לנישואים אזרחיים בישראל. עורכי הדין מטעם הארגון עורכים טקסי נישואין אזרחיים, מטפלים בכל ענייני הזוגיות וההורות. כמו כן, מפעיל הארגון את בנק הצוואות הביולוגיות™ היחיד בעולם.

חברת לשכת עורכי הדין בישראל ו חברה ב IBA ארגון הגג היציג של לשכות עורכי הדין בעולם.

בעלת השכלה במשפטים ובפילוסופיה. נשואה ואם לשלושה.

ממובילי המאבק להכרה בנישואים אזרחיים בישראל. סייעה, במסגרת ארגון "משפחה חדשה" לאלפי בני זוג למסד את הקשר ביניהם, גם כאשר החוק בישראל מגביל זאת, כגון כהן וגרושה, בני דתות שונות, להט"בים ועוד.

בארגון חברים מאות מתנדבים ובראשם קבוצה של 35 עו"ד המהווים את הגרעין המקצועי של הארגון, מטרת הארגון להניע את השינוי החברתי להכרה וסובלנות כלפי כל צורות ההתקשרות המשפחתית וההורית, הכרה שתוביל לשינוי ממסדי כולל כלפי המשפחה, הזוגיות וההורות.

'משפחה חדשה' מסייעת לאלפי בני ובנות זוג להגשים את האהבה שלהם גם כשהיא "אסורה", בנות זוג חרדיות עם בני זוג חופשיים, כהנים וגרושות, יהודים ולא יהודים בני זוג בני אותו המין ועוד.

בשנת 2016 יצא לאור ספרה "בגן של אלוהים" בהוצאת מודן, הספר מתאר ומספר את תולדות המהפכה המשפחתית שיצרה שינוי בגישתה של החברה האזרחית  אל מבנה המשפחה וזכויות ההתקשרות הזוגית בארץ ובעולם כולו.

עוד בין כתביה ופרסומיה, הספר "תורת המשפחה החדשה", הפורש את רשת הזכויות של התא המשפחתי, המבטא מגוון תאים משפחתיים בחברה הישראלית. "המדריך לזכויות המשפחה בישראל" וכן חמישה עשר מדריכים שונים בנושא זכויות נשים, בני זוג, פריון ועוד, כמו כן עשרות מאמרים בתחום זה.

כיהנה כ-7 שנים בתפקיד סגנית ומ"מ ראש המועצה המקומית שוהם (בשנת 2002, בתוקף תפקידה, ערכה טקס נישואין אזרחיים בין שני עולים חדשים שלא יכלו להינשא ברבנות).

עוסקת בדיני משפחה למעלה מ 30 שנה, אולם ייחודה הוא במאבקה הממושך להביא להכרה ומודעות במעמדם של דיני משפחה כחלק בלתי נפרד מדיני זכויות האדם.

מרצה מבוקשת בארץ ובעולם. (להזמנת הרצאות איך לשנות את העולם בעשרה צעדים)

רוזנבלום הגתה את הרעיון של תעודת הזוגיות©™ – תעודה המקנה מעמד משפטי חוקי לבני זוג החיים יחד ומנהלים משק בית משותף, פתרון אזרחי לנישואין בישראל. כיום מונפקות תעודות הזוגיות לבני זוג, באמצעות ארגון משפחה חדשה.

בשנת 2009 בעקבות משפט שניהלה בבית הדין לעבודה, הביאה להקמת ועדה מיוחדת, מטעם המוסד לביטוח לאומי, אשר שינתה את הוראות המוסד לביטוח לאומי, באופן המכיר בבני זוג מאותו מין, כבני זוג שווי זכויות לכל דבר ועניין, כגון; זכויות לידה לגברים, זכויות שאירים כאלמנים או אלמנות של בני זוג מאותו מין ועוד.

בשנת 2009 ערכה את חתונת המאה בתל אביב, בה השיאה בני זוג מאותו המין במלאת 100 שנה לעיר תל אביב.

רוזנבלום מובילה את המאבק להכרה בשימוש בטכנולוגיות פוריות, כחלק מזכותו של האדם להקים משפחה. בשנת 2001 יזמה פרויקט ייחודי מסוגו "בנק זרע לחיילים" ותבעה מן המדינה לשאת במימונו. בשנת 2007 זכתה במשפט בו ייצגה את משפחת כהן, שתבעה מהיועץ המשפטי לממשלה לאפשר לה לעשות שימוש בזרע בנם, קיוון כהן, שנהרג בפעילות מבצעית בעזה. בשנים האחרונות היא מובילה את קידום הרעיון של ה"צוואה הביולוגית™©", צוואה שמשאיר אדם לגבי הזכות להמשיך להשתמש באברי הרבייה שלו למען המשכיותו.

ממציאה ומפתחת של רעיון תעודת הנצח©™, צוואה הדיגיטאלית, חידוש בינלאומי, בו אדם משאיר צוואה כתובה ומצולמת ע"ג שבב דיגיטאלי.

כך הכל התחיל

הארץ דחוס 19.9.1999

הצטיינות ופרסים

2019 זוכת הפרס היוקרתי STEVIE על פריצת דרך פמיניסטית

2017   זוכת פרס רפפורט לעשייה נשית פורצת דרך.

2016 נבחרה על ידי המגזין ליידי גלובס לאחת מבין 50 הנשים המשפיעות בישראל.

2015 זכתה בפרס היוקרתי STEVIE לנשים בעסקים על היותה מנהיגה יוצרת.

2014 זכתה בפרס הבינלאומי היוקרתי לנשים בעסקים STEVIE על פריצת הדרך העולמית שחוללה את המהפיכה המשפחתית.

2013 נבחרה על ידי העיתון ליידי גלובס, כאחת מ-50 הנשים המשפיעות בישראל.

2012 זכתה בפרס היוקרתי הבינלאומי STEVIE לנשים בעסקים על הקמתו וניהולו של ארגון משפחה חדשה.

2012 זכתה עו"ד אירית רוזנבלום בפרס היוקרתי הבינלאומי מטעם הארגון המשפטי האמריקאי LMA , על המצאת הצוואה הביולוגית, יוזמה חדשנית ופורצת דרך        בעולם.

2010 זכתה עו"ד אירית רוזנבלום בפרס הבינלאומי היוקרתי WSL למנהיגות חברתית מטעם הארגון הבינלאומי  RSA וארגון OGUNTE באנגליה.

2009 זוכת הפרס הבינלאומי היוקרתי INNOVACTION על פריצת דרך וחדשנות משפטית, מטעם מוסדות האקדמיה למשפטים וכלכלה בצפון אמריקה.

2008 נבחרה על ידי העיתון ליידי גלובס, כאחת מ-50 הנשים המשפיעות בישראל.

2007  נבחרה על ידי העיתון דה מרקר-Women כאחת מ-40 הנשים המשפיעות בתחום החברה בישראל.

מרצה מבוקשת בכל האוניברסיטאות במסגרת לימודי משפטים, סוציולוגיה ועבודה סוציאלית.

קטעי וידאו על עו"ד אירית רוזנבלום

קישור: ל- אירית רוזנבלום בויקיפדיה

מרקטיזם - פרסום בגוגל / פרסום באאוטבריין