פונדקאות בחו"ל

ארגון משפחה חדשה מלווה  הליכי פונדקאות בחו"ל , עד שובה של המשפחה המאושרת לישראל.  212

התחלתם הליך של פונדקאות בישראל ונתקלתם בדלתות סגורות? לא עומדים בקריטריונים של הועדה? רוצים בסך הכל להגשים את חלום ההורות?

פונדקאות בחו"ל היא פיתרון אפשרי למשפחות שלא עונות על הקריטריונים של הועדה בישראל , אשר הופך למקובל בשנים האחרונות. פיתרון זה מתאים למשפחות חד הוריות וזוגות חד מיניים, אך יכול להיות רלוונטי גם למקרים אחרים הנתקלים בקשיים בישראל לקבל אישור הועדה.

בינואר 2014 פורסם תזכיר הפונדקאות מטעם משרד הבריאות שמטרתו לעגן את נושא הפונדקאות בארץ באופן שיאפשר אותה גם לבני זוג מאותו מין וגם לרווקות ורווקים.

היועצת המשפטית של משרד הבריאות הודיעה על הפצת תזכיר, שמיועד לעגן בחקיקה ראשית הבאת ילדים לעולם בסיוע נשים פונדקאיות, גם ליחידים ובכלל זה בני זוג מאותו המין.
אחרי שני עשורים של מאבק ומשברים לא מבוטלים המדינה עושה צעדים לטובת מי שזקוקים לפונדקאות . מאחר שלא מדובר בהצעת חוק פרטית אלא הצעה של משרד ממשלתי, סיכוייה להתקבל גבוהים יותר.

לנוחותכם תזכיר הצעת החוק כלשונו כפי שפורסם על ידי משרד הבריאות ביום 30.1.2014 (לחצו לקריאת תזכיר הפונדקאות)

התזכיר כולל הגבלה ביחס לסכום המשולם לפונדקאית אשר יוגבל ל-160 אלף שקלים וכן מדבר על אפשרות לבצע את הפונדקאות בחו"ל על ידי סוכנויות תיווך מורשות ופיקוח על מעבדות הפריון בחו"ל.

קראו בהמשך שיקולים לביצוע הליך בחו"ל, למי זה מתאים ומתי.

מעוניינים בהליך פונדקאות בחו"ל? צרו איתנו קשר בטלפון 03-5660504 (א'-ה' 09:00-17:00) או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

למידע נוסף השאירו פרטים

ישנן מדינות שבהן החוק אינו מגביל את היכולת להיעזר בשירותי פונדקאות.  כך לדוגמא, מרבית מדינות ארה”ב , קנדה. מדינות אחרות בהן מתבצעים הליכי פונדקאות הן מדינות שבהן לא מוסדר הנושא בחקיקה, הודו, תאילנד, ובחלק ממדינות מזרח אירופה (יש לדעת כי קיימים פערים גדולים בעלויות התהליך במדינות השונות).

שיקולים לביצוע פונדקאות בחו”ל

  • מחיר – פונדקאות בהודו זולה יותר מפונדקאות בארה”ב. השכר המועבר לפונדקאית מותאם למטבע המקומי, וגם הטיפולים הרפואיים זולים יותר.
  • זמן – משך הטיפולים הנדרשים על מנת להבטיח את כניסתה של הפונדקאית להריון משתנים ממקרה למקרה. ככל שיתבצעו ניסיונות רבים יותר, יתייקר ההליך.
  • גמישות – למשל אם לא ניתן או לא מעוניינים להשתמש בביציותיה של האם המיועדת ההליך ניתן לקבל תרומת ביצית, בארץ אין אפשרות כזאת. הבירוקרטיה כאמור פשוטה יותר ואין צורך לקבל אישור של ועדה ועוד.

מעמד הילד שנולד בהליך פונדקאות בחו”ל

ילד שנולד בהליך של פונדקאות בחו”ל להורים ישראלים, יוכר כילדם של הוריו וכאזרח ישראלי, לאחר שרשויות מדינת ישראל, יוודאו כי הילד, הוא אכן ילדם של ההורים המיועדים באמצעות בדיקת DNA ובתנאי שההליך נעשה התנהל באופן חוקי במדינה בה הוא נעשה.

כדאי לדעת – הילד יוכר כילדו של ההורה אליו הוא קרוב מבחינה ביולוגית. במידה ומדובר בבני זוג שרק אחד מהם הוא קרוב ביולוגי לילד, ההורה השני יוכל להתחיל בהליכים לצורך אימוצו של הילד..

ארגון משפחה חדשה מלווה את הליכי הפונדקאות, עד שובה של המשפחה המאושרת לישראל.

מה כולל הליווי של משפחה חדשה?

▪ייעוץ משפטי לגבי ההסכמים עם סוכנות הפונדקאות,הפונדקאית ותורמת הביצית.

▪עריכת ההסכמים להבטחת זכויותיכם כהורים לרך נולד, לרבות הסכמי חיים משותפים, הסכמי הורות וצוואות.

▪במהלך ההיריון- ליווי וסיוע משפטי, כולל הסדרת הרישום במשרד הפנים ואישור בית משפט.

▪לאחר הלידה- ליווי משפטי לצורך הבאת הילד לישראל והסדרת רישומו.

פונדקאות בחו"ל מציעה לזוגות המעוניינים בילד משותף תקווה אמיתית להורות.

זוגות אשר אינם יכולים להגשים את חלומם לילד בגבולות ישראל, יוכלו לבצע הליכי פונדקאות חוקיים בחו"ל, והכול בליווי משפטי ישראלי צמוד.

 

פורסם בקטגוריות: הורות - מידע ומאמרים, פונדקאותתגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , 2 תגובות

תגובה אחת

  1. עמוס עמוס
    Posted 15 בינואר 2011 at 13:44 | Permalink

    ישנן חלופות לפונדקאות. משפחות רבות אימצו ילדים וחוו חוויות מדהימות של בניית משפחה מאושרת. רונית רדליך כתבה ספר מדהים על חוויות שעברנו בטרם אימצנו את שלושת ילדינו.

קישור חוזר אחד

  1. […] על הליך הפונדקאות בחו"ל באתר הארגון, שאליו מפנה האי-מייל, מוסברים השיקולים […]

פרסם תגובה

שדות חובה מסומנים ב *

*
*

מותר להעזר בסימני HTML הבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מרקטיזם - פרסום בגוגל / פרסום באאוטבריין