20 אלף הפלות לא חוקיות בשנה / טל יחזקאלי, רזי ברקאי

לידי גלי צה"ל הגיעו קלטות בהן נשמעת צעירה מדברת עם נציגה של אגודת "אפרת", ומספרת לה על הפלה בלתי חוקית שעברה בשבוע ה-28 להריונה – ללא הרדמה. לדברי ארגון "משפחה חדשה", כ-20 אלף הפסקות הריון כאלה נערכות בישראל מדי שנה בניגוד לחוק – מספר זהה כמעט להפסקות ההריון המותרות.

בכל שנה מתבצעות בישראל כמעט 20 אלף הפסקות הריון יזומות – כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפרסם משרד הבריאות. לפי חוקי מדינת ישראל, הפסקת הריון מחייבת התייצבות בוועדה שתאשר את ההפלה על פי אמות מידה מסוימות: האישה חייבת להיות צעירה מגיל הנישואין או מעל לגיל 40, האישה נכנסה להריון מחוץ לנישואין, הלידה עלולה לגרום לה נזק, או הוולד עלול להיות בעל מום.
ארגון "משפחה חדשה לקידום זכויות המשפחה בישראל" ואגודת "אפרת לעידוד הילודה בעם היהודי" טוענים כי כמעט אותו המספר של הפסקות הריון בלתי חוקיות – בסביבות ה-20 אלף, נעשות בישראל מדי שנה ללא פיקוח של משרד הבריאות, וללא אישור הוועדה.
לידי גלי צה"ל הגיעו קלטות בהן נשמעת צעירה מדברת עם נציגה של אגודת אפרת, ומספרת לה על הפלה בלתי חוקית שעברה בשבוע ה-28 להריונה – ללא הרדמה. אם הדבר אכן נכון, מדובר בעבירה על החוק שעונשה חמש שנות מאסר. כמו כן נאלצה הצעירה לשלם לרופא 6,000 שקלים במזומן.

אגודת אפרת הגישה תלונה בעקבות כך ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, ולוועדת האתיקה של משרד הבריאות, עם העתק למפכ"ל יוחנן דנינו, בבקשה שייחקרו את האירוע. משיחות שנערכו עם מומחים בתחום מתברר כי אם אכן יוגש כתב אישור, נראה שיהיה זה כתב האישום הראשון שיוגש בנושא אי פעם בישראל, למרות השכיחות ולמרות חומרת העבירה.
ממשרד הבריאות נמסר לגלי צה"ל כי לאחרונה הגיעה לנציב קבילות הציבור תלונה נגד רופא בעניין זה והתלונה נבדקת, אך לא הסכימו למסור שם פרטים אודות התלונה. במשרד הוסיפו כי כאשר מגיעה תלונה למשרד הבריאות נעשית פניה למשטרה, וכל המידע מועבר לבדיקתה. בסיום חקירת המשטרה חוזר חומר החקירה למשרד הבריאות לטיפול המחלקה לדין משמעתי. בהנהלת בתי המשפט אמרו כי ככל הידוע להם מעולם לא הייתה הרשעה על עבירה כזאת.

פורסם בקטגוריות: מאמרים, עדכונים וחדשות, עיתונות ותקשורתתגיות: , , , , , , השאר תגובה

פרסם תגובה

שדות חובה מסומנים ב *

*
*

מותר להעזר בסימני HTML הבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מרקטיזם - פרסום בגוגל / פרסום באאוטבריין