ידועים בציבור – דברים קטנים שרצינו לדעת

ידועים בציבור: בצילום: מסמך הכרה של עיריית תל אביב בתעודת הזוגיות של ארגון משפחה חדשה, לצפייה במסמך בגודל מלא הקליקו על התמונה

בצילום: מסמך הכרה של עיריית תל אביב בתעודת הזוגיות של ארגון משפחה חדשה, לצפייה במסמך בגודל מלא הקליקו על התמונה

לפרטים על שירותי ארגון משפחה חדשה עבור ידועים בציבור פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר ובטלפון: 03-5660504

היכן מתחילה משפחה? היא מתחילה כאשר שניים מתאהבים ביניהם כל כך, עד שלא רוצים להיפרד.  אף אלטרנטיבה עליונה מזו לא נמצאה עדיין.

מיהם הידועים בציבור ?

בני הזוג החיים יחד כמו משפחה ומנהלים  משק בית משותף, תחת קורת גג אחת. ואולם שלא כבני זוג שנישאו באופן רשמי בארץ או בחו"ל. הידועים בציבור חיים יחד במסגרת הסכמה הדדית בעל פה או חוזה שבכתב והם רואים עצמם בני זוג לכל דבר ועניין. המדינה מכירה בחיים המשותפים הללו כחיי זוגיות הדומים בעיקרם לחיי נישואין. חוקי הידועים בציבור הכו שורשים עמוקים במערכת החקיקה שלנו ומעל 20 חוקים מקנים מעמד משפטי וזכויות שוות לידועים בציבור כאילו היו בני זוג נשואים (חוק הירושה, חוק הביטוח הלאומי ועוד).
 

עוד לא דאגתם להסדיר את מעמדכם ? עכשיו זה הזמן-  צרו איתנו קשר בטלפון 03-5660504 (א'-ה' 09:00-18:00) או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

למידע נוסף השאירו פרטים

מקור המונח

מקורו של מונח זה, בפסקי הדין שנתן בית המשפט העליון בישראל, עוד בשנת 1948 כאשר הופיעו בפניו בני זוג אשר חיו יחד ללא נישואין היה זה בית המשפט שכינה אותם ידועים בציבור.
תחילה דובר רק על הכרה ב"ידועה בציבור כאשתו ובהמשך גם ב"ידוע בציבור כבעלה"
למרות שהדעות בציבור ביחס למוסד זה חלוקות, כפי שהדבר משתקף בדיוני הכנסת ובפסקי דיניהם של שופטי בית המשפט.
כשחלק רואה בו מוסד – "ההורס חיי משפחה"
חלק אחר רואה בו – הכרח בל יגונה וכמחויב המציאות בארצנו
ואילו חלק אחר רואה בו אפילו – נכס מוסרי במדינה, לאחד הנכסים החשובים מאד.
 

נישואי חוזה

הסדרה רשמית של חיים משותפים בין בני זוג, הנמנעים מלהינשא ובכל זאת חיים יחד כזוג, היא בדרך של נישואי חוזה, בדרך זו כורתים ביניהם בני הזוג הסכם, המקנה להם זכויות הדדיות, מסדיר את ענייני הרכוש שביניהם, חובותיהם ההוריות וכיוצא בזה עניינים בין בני זוג. ניתן להביא את נישואי החוזה לאישורו של בית משפט לענייני משפחה המעניק להם תוקף של פסק דין, ארגון משפחה חדשה הוא היחיד בארץ המאפשר אישורם של נישואי החוזה בבית משפט ומקנה להם תוקף בינלאומי .
 

תעודת זוגיות בצילום : בני זוג שהנפיקו תעודות זוגיות של ארגון משפחה חדשה

התעודה מבוססת על תצהיר משפטי בו מצהירים בני הזוג שהם חיים יחד תחת קורת גג אחת ומנהלים משק בית משותף, כמו כן הם מצהירים שאינם מנהלים משק בית משותף עם בן זוג אחר. התעודה קיבלה הכרה בינלאומית כמסמך משפטי ונרשמה כסימן מסחרי. ארגון משפחה חדשה קיבל את הזיכיון הבלעדי להנפיק תעודת זוגיות.

משק בית משותף

הוא הביטוי המגדיר חיי שותפות בין בני זוג ידועים בציבור, בתי המשפט בישראל קבעו כי ניהול משק בית משותף הוא המבחן הקובע קיום הזוגיות גם מבלי שנרשמה. משק בית משותף, פירושו שיתוף במקום מגורים, אכילה שתייה, הלבשה ושאר צרכים שאדם נזקק להם בימינו אנו בחיי יום יום, כאשר כל אחד מבני הזוג מקבל את הדרוש לו ותורם אם מכספו ואם מטרחתו ועמלו את חלקו, כפי יכולתו ואפשרויותיו". על מנת שבני זוג יוכרו כידועים בציבור אין צורך שהציבור יטעה בהם ויחשוב כי נשואים, אלא די בקיום חיים משותפים.

מעמד הילדים של הידועים בציבור

ילד הנולד לבני זוג ידועים בציבור שלא נישאו ביניהם מעולם,ילד שנולד במסגרת הנישואים הוא ילד חוקי! לכל דבר ועניין הוא זוכה ליחס משפטי זהה לזה של ילד שנולד בתוך מסגרת הנישואים. כך לעניין אפוטרופסות, חיוב במזונות הילד ודיני הירושה. הילד יוכל לשאת את שם משפחת האב, האם או גם שניהם יחד.

שם משפחה משותף

בני זוג החיים כידועים בציבור וחפצים לשאת שם משפחה משותף יוכלו לעשות כן בפניה למשרד הפנים באמצעות טופס בחירת שם ולאחר אישור המשרד, ישאו שם משפחה משותף או שם נוסף כפי שיבחרו. במידה ואחד מבני הזוג נשוי לבן זוג אחר שאיננו הידוע בציבור עמו הוא חי, גם אז ניתן באישור משרד הפנים לשנות את השם ולהשתמש בשם משותף. סירוב בן הזוג החוקי לשינוי השם (הבעל או האישה הרשמיים של הידוע בציבור) אינו מהווה מכשול בפני שינוי השם המבוקש.

חוקי הידועים בציבור

רוב חוקי הידועים בציבור  עוסקים במתן זכויות והטבות שונות דווקא לאישה " הידועים בציבור  כאשתו" ולא לאיש "הידוע בציבור כבעלה", ורק מספר חוקים – כשליש הידועים בציבור  – מעניקים זכויות והטבות שונות באופן שווה לידועה ולידוע בציבור
כיום, ה מעשרים חוקים משווים את מעמדם של הידועים בציבור לבני זוג נשואים וכמעט ואין מצבים בהם לא מושווה מעמדם לבני זוג נשואים, עם זאת חוקי המס בישראל, שהם ירושה מתקופת המנדט עדיין רואים בבני זוג נשואים בלבד כמי שזכאים לזכויות, חובות או הטבות מס.
 

מדריך הזכויות לידועים בציבור

ארגון משפחה חדשה הוציא לאור את מדריך הידועים בציבור, כל הזכויות, כל החוקים, כל המידע עכשיו באתר .208500_n
 
פורסם בקטגוריות: ידועים בציבורתגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , השאר תגובה

פרסם תגובה

שדות חובה מסומנים ב *

*
*

מותר להעזר בסימני HTML הבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מרקטיזם - פרסום בגוגל / פרסום באאוטבריין