עשרה טיפים לשרוד בחגים אחרי משבר גירושין

עשרה טיפים לשרוד בחגים אחרי משבר גירושין

מוגש על ידי ארגון משפחה חדשה

ההתמודדות עם גירושין ופרידה מתעצמת בעונת החגים. רבים חשים מאוימים מפני הלחץ והמתח המשפחתי שמביאים עמם החגים, מקור החרדה נובע מצד אחד מהעצב והפחד מבדידות ומצד שני מתוך רצון בשמירה על נורמליזציה ככל הניתן. עונת החגים משמשת תזכורת מתמדת, למצב החדש ועלולה להעצים משבר קיים, יש לציין כי קיימת גם תופעה הפוכה, אצל מי שנפרדו זה מקרוב, יכולה להתפתח תחושה של שחרור ואושר. למרות שאין פתרונות קסם, יש דברים שניתן לעשות כדי להקל על ההתמודדות.

  1. תכננו מראש – תוכנית ידועה וקבועה מראש, חשוב שתהיה מהנה, הידיעה מה הולך להיות מראש, מונעת חרדה מפני הלא נודע, בכלל זה אפשר גם "לברוח" לחופשה בסביבה רחוקה ולא מאיימת המונעת מגע עם אנשים מלחיצים.
  2. צרו מסורת חדשה – יצירת התנהגות חדשה או אימוץ מסורות ישנות חביבות יאפשרו לכם ליצור מצב שאינו מזכיר לכם את המנהגים והמסורות מהם נפרדתם לאחרונה.
  3. הרגיעו את הילדים בכך שתסבירו להם שהחגיגות תימשכנה, אבל בדרך אחרת – את הדרך האחרת רצוי לתכנן יחד עם הילדים ולהפוך אותם לשותפים פעילים.
  4. התאימו את התכנון לטובת הילדים – ילד עצבני, עייף או מתגעגע הוא מתכון לצרות, גם ילד המוצא ממסגרת או מסביבה אהובה יהיה מאושר אם תציעו לו אלטרנטיבה אטרקטיבית  תדאגו שהילדים יהיו מרוצים ושבעים כך תוכלו ליהנות מהם והם מכם. הימנעו מלעסוק בסידורים אישיים, תיהנו מהחופש, פנו את הזמן לילדים.
  5. הכינו לוח זמנים – ערכו רשימה של כל מה שאתם צריכים לעשות במהלך החג, זה יעזור לכם להרגיש יותר בשליטה ופחות במתח. מלאו את המשימות כראוי.
  6. בקשו עזרה ממשפחה תומכת וחברים – עדיף להישען על חבורת אנשים תומכת, מאשר לסבול בשקט מבדידות ודכדוך. בקשו עזרה מכל סוג, כמו הקשבה, חמלה, הזדהות, בילוי משותף, ידידות והבנה. אל תשמרו את הדברים בבטן.
  7. היו מציאותיים – "תמונה מושלמת" – אין דבר כזה, החגים הם בדרך כלל רק אשליה,  בעיקר בשנה הראשונה של הפרידה, קשה לעבור אותם, זכרו, הם חולפים והחיים נמשכים.
  8. שמרו על עצמכם – בתקופת החגים צריך לצבור כוחות, השתדלו לישון טוב, לאכול טוב על מנת למקסם את היכולת שלכם להתמודד, שימרו על גוף בריא שיבריא את הנפש.
  9. תכננו את המנוחה– תנו לעצמכם הפסקה. זה מגיע לכם!
  10. הימנעו מלפוצץ את סדר יומכם, התרכזו בדבר אחד – בחופשה אחת, ביום אחד, כל דבר בעיתו – זה יהיה קל יותר. זה ישתפר. זה יכאב פחות.

בהצלחה ממשפחה חדשה !

פורסם בקטגוריות: מאמריםתגיות: השאר תגובה

פרסם תגובה

שדות חובה מסומנים ב *

*
*

מותר להעזר בסימני HTML הבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מרקטיזם - פרסום בגוגל / פרסום באאוטבריין