ק – מילון המשפחה החדשה

האות ק במילון מונחי משפחה חדשה

ק – מילון המשפחה החדשה

קוויר

בתרגום ישיר: שונה, חריג, מוזר, סוטה. מונח שאומץ על ידי הומואים/לסביות/ מתוך גאווה על החריגות המינית שלהם/ן. כיום משמש בעיקר להגדרה עצמית של אדם.

קופידון

דמות מהמיתולוגיה היוונית אשר בסמכותה וביכולתה לחבר בין שני אנשים ליצירת "זיווג משמיים". כלי עבודתו של קופידון הינם חיצים שנורים על ידו לכל אחד מבני הזוג ומשמשים לאחר פגיעתם במטרה כקשר הקושר בין השניים. כמו כן משמש קופידון כסמל להתאהבות המושלמת ולשידוך המושלם. מאמינים ביכולתו של קופידון לחבר גם שני הפכים מושלמים שמבט ראשון לא נראה כי יש להם בכלל נושאי שיחה משותפים. בשמו של קופידון משתמשים לתיאור התאהבות טוטאלית חסרת מעצורים ושליטה, אהבה ממבט ראשון.

קפריסין

מדינה במזרח התיכון, יעד תיירותי מועדף על אזרחי ישראל. קפריסין מאפשרת לשני אזרחים זרים להינשא בנישואים אזרחיים בתחומה, דבר אשר הפך אותה למקום החתונה האזרחי המועדף על הישראלים. החתונה בקפריסין נערכת באחת מהעיריות על האי ותוך מספר דקות ניתן להפוך לזוג נשוי ללא קשיים מיוחדים.

קצבאות

גימלאות המשולמות ע"י המדינה לאחר עמידה בקריטריונים נוקשים, מטרתן הינה להוות רשת ביטחון סוציאלית-כלכלית לזקוקים לכך, וביניהם: אימהות חד הוריות, אלמנות, נכים ומובטלים. בשנים האחרונות מהוות הקיצבאות את סמל המאבק החברתי מול משרד האוצר בין השאר לגבי גובה התגמולים המשולם, תנאי קבלתן ומשך הזמן לקבלתן. המגמה הרווחת הינה צמצום והקטנה של הקצבאות ועידוד אזרחי המדינה לעצמאות כלכלית. יש כאלה הרואים בכך את סופה של מדינת הרווחה ומניעת קיום מינימלי של כבוד מהזקוקים לכך.

פורסם בקטגוריות: מילון המשפחה החדשהתגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , השאר תגובה

פרסם תגובה

שדות חובה מסומנים ב *

*
*

מותר להעזר בסימני HTML הבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מרקטיזם - פרסום בגוגל / פרסום באאוטבריין